Elektronik Sigara - Elektrikli Sigara

Uzun Hikaye Film Oluyor, kenan imirzalıoğlu başrolde

admin 20 Aralık 2011 0
Uzun Hikaye Film Oluyor, kenan imirzalıoğlu başrolde

Uzun Hikaye Film Oluyor, kenan imirzalıoğlu başrolde

Mustafa Kutlu’nun Uzun Hikaye adlı eseri sinema filmi oluyor. Ah Tarık!

Yönetmenliğini Osman Sınav’ın, başrolünü Kenan İmirzalıoğlu’nun üstleneceği filmde istasyonda başlayıp istasyonda biten uzun bir hikâye anlatılıyor.

Bulgaristan göçmeni Ali ile annesiz yetiştirdiği oğlunun başından geçen olayları ‘göç’ gerçeği etrafında anlatan bir hikâye…

Miroğlu, Deli Yürek, Acı Hayat, Kılıç Günü gibi dizi ve filmlerde ortak çalışan Osman Sınav ve Kenan İmirzalıoğlu, uzun bir aranın ardından yeni bir sinema filmi için bir araya geliyorlar.

Yönetmenliğini Osman Sınav’ın, başrolünü Kenan İmirzalıoğlu’nun üstleneceği ‘Uzun Hikaye’, Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanma. Filmin senaryosu ise Yiğit Güralp’e ait.

Son dönem Türk hikâyeciliğinin en önemli isimlerinden Mustafa Kutlu’nun Uzun Hikâye’si istasyonda başlayıp istasyonda biten uzun bir hikâye. Bulgaristan göçmeni Ali ile oğlunun başından geçen olayları anlatıyor.

Annesini kaybeden bir çocuğun babasıyla yaşadığı macerayı ve göçün insan üzerindeki yansımalarını… “Ben o zamanlar on altı yaşındaydım, lise birde. İnce uzun bir oğlan. Saçlarım kirpi gibi dik duruyor; ne yana, ne geriye taranmıyor, beni deli ediyordu. Babam ‘İnatsın inat… İnatçı adamın saçı yatmaz. Dedene çekmişsin besbelli. Keşke annene benzeseydin’ diyordu.” diyerek başlıyor hikâye.

Mustafa Kutlu’nun bu eseriyle aralarında derin bir gönül bağı da olan Osman Sınav ve Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır “hayata geçirmek istedikleri” Uzun Hikaye’de Kenan İmirzalıoğlu’na kimlerin eşlik edeceği netleşmedi.

Çekimleri İstanbul dışında yapılacak projenin set takvimi Mart-Nisan 2012 olarak belirlendi. ‘Uzun Hikaye’ 19 Ekim 2012′de sinemalarda seyircileriyle buluşacak.

Yorum Bırakın »