Elektronik Sigara - Elektrikli Sigara

Kenan imirzalıoğlu röportaj

admin 15 Aralık 2011 0
Kenan imirzalıoğlu röportaj

Babam burnumu sürttü başardım

Katıldığı seminerde öğrencilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, başarısının ardında babasının kendisine verdiği ders olduğunu söyledi. Gençlik heyecanıyla derslerinden kırık not getiren İmirzalıoğlu, babasının zoruyla çiftçilik yapınca aklının başına geldiğini vurguladı.

KENAN İMİRZALIOĞLU’NUN ÖYKÜSÜ GENÇLERE İBRET OLDU

ÜNLÜ oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, Süleymaniye’de Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV) tarafından düzenlenen seminere katıldı. Seminere katılan örgencilere başarısını anlatan oyuncu, soruları cevapladı. Bugünlere gelmesini ailesine borçlu olduğunu söyleyen İmirzalıoğlu, ‘Ankara’nın Üçen Köyü’nde doğdum. Okuyamayan babam, çiftçilik yapmasına rağmen bizi okuttu. Ankara’da okurken gençliğin de vermiş olduğu heyecanla zayıf getirdim ve üniversiteyi kazanamadım. Babam ceza olarak beni köye çağırdı ve bir sene boyunca çiftçilik yaptırdı. Tarla sürdüm, ektim, biçtim, iyice bir burnum sürttü. Sonraki sene dershaneye gittim, Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazandım. Sonra hem çalıştım hem okudum’ diye konuştu.

ŞÖHRET TEHLİKELİ

Bir projenin bütün insanlar tarafından sevildiğini belirten oyuncu, ‘Diğer bir projeyi ise insanlar beğenmiyor. ‘Hiç yakışmadı’ deniyor. Bir an düşünüyorsun, ‘hakikaten öyle mi?’ diye… O zaman savunmanız, kendinize olan inancınız kırılmaya başlıyor. Eğer bunu kafanıza takarsanız şöhretin gazabını yaşamaya başlarsınız. Etrafımda da görüyorum. Biraz dengesi bozulan insanlar da var. Şundan dolayı, şöhret çok tehlikeli… Kendi duygularınızla, kişisel birikimlerinizle şov yapıyorsunuz ve bunun arkasında egonuz var. İnsanın egosunu kabartacak işlerden birisi bu. Tüyler ürpertici yanı var oyunculuğun. Öyle bir sevgi görüyorsunuz ki, ‘karşılığını verecek miyim?’ diye düşünüyorsunuz. Özgüveni olan bir insanım ama yine de zayıflığınız olabilir. Burada beni rahatlatan şey tevekkül olması. Kalbimi temiz tutarsam rabbim bana hayırlısını verir diyorum ve bu felsefeye inanıyorum’ dedi.

PARA KAZANMAK İÇİN MANKENLİK YAPTIM

‘Mankenliği arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine yaptım. Gittim, bir ajansa yazıldım ve Best Model yarışmasına girdim. Orada Türkiye Güzeli ve ardından Dünya Güzeli oldum. Ama mankenliği okulda okurken para kazanmak için yapmıştım.’

DELİ YÜREK ÇAĞ AÇTI

‘Oyunculuğu fonda yakışıklı çocuk olmak için yapmadım. Kendimi hep geliştirmeye çalıştım. Allah da benim karşıma Osman Sınav’ı çıkardı. Deli Yürek isimli diziyi seyrederken kendimi çok acemi buluyorum ama insanlar samimiyeti tercih ediyorlar. İnsanlar beni samimi buldu ve sevdi. Deli Yürek’te ciddi bir hikaye vardı. O dönemlerde köşe yazarlarının bile dokunmak istemediği olaylara biz el attık. Bu anlamda Deli Yürek bir çağ açtı.’ Ocay Ünal Sert

Yorum Bırakın »